Značkové oblečení, kvalitní obuv, second hand

Legíny jsou TOP

Posted in Dámské oblečení.

Legíny, kdo by tomu řekl, ale známe je již od dob středověku, akorát se jim říkalo nohavice. Rozfíl byl hlavně v tom, že “legíny” nosili  hlavně muži, a to jak ti neurození, tak i ti vznešení.Dámy začaly podobné oděvy nosit až v 19. století pod krinolíny. Oficiální součástí dámské módy se legíny staly až v 60. letech!

kvalitní legíny

Když dnes řekne slovo legíny, zareagují většinou muži, protože je to pro nás skoro jako zaklínadlo. V naší mysli se probudí žhavé představy krásných dívek s vysportovanými těly a pozadím, které legíny krásně obtáhnou! Jenže někdy se bohužel může stát, respektive ve většině případů, že slečny, které si legíny oblečou zdaleka nemají ideální postavu a spíše to působí zastrašujícím dojmem, než sexy svůdnou taktikou. 

 

Druhy legín:

  • tregíny
  • džegíny

 

Mezi dnes nejběžnější materiály, ze kterých jsou legíny vytvořeny patří lycra, bavlna, nylon a další umělá vlákna. Kromě základního hladkého provedení se u kvalitních legín setkáváme i s tzv. tregínami. Ty se hodně podobají klasickým kalhotám, protože je od klasických legín odlišuje knoflík, často i zip v pase nebo záložky. Kdežto džegíny jsou vlastně džínové legíny. Nejsou ušité z klasické džínoviny, ale jejich materiál ji připomíná. Stejně tak i jejich vzhled odlišují se od klasických legín falešnými kapsami a zipem. Oproti džínám jsou však většinou značně pohodlnější!