Značkové oblečení, kvalitní obuv, second hand

Objevte se svými dětmi všechny výhody zatloukacích hraček

Posted in Příslušenství.

Jsou hračky, které děti mají rády, a jsou hračky, které děti milují. Zatloukací hračky bude ale zbožňovat každé dítě, protože bouchat, tlouct a dělat randál je pro každé dítě nesmírná zábava. Tyto hračky vám však nepřinesou pouze dětské potěšení, jsou totiž také skvělým nástrojem pro rozvoj dětských schopností a jejich myšlení. Čtěte dál a dozvíte se, jaké výhody zatloukací hračky přináší.

Zatloukací hračky pomáhají rozvíjet motoriku i logické myšlení

Pokud máte doma malé neposedy, kteří se nebojí vzít do ruky kladívko, aniž by ho uměli ovládat, je ten správný čas na to pořídit mu hračku s různými částmi, které lze zatloukat. Princip zatloukacích hraček ovšem nespočívá pouze v bezduchém bouchání a dělání hluku. Tyto hračky naučí děti také plného soustředění se na práci, lepší zručnosti a dalším novým dovednostem. Co je největší výhodou zatloukacích hraček, je zajisté také procvičování motoriky, která je velmi důležitá pro pozdější rozvoj řeči. Mimo to budou děti při zatloukání předmětů také více logicky a kreativně uvažovat.

Zaručená bezpečnost zatloukacích hraček

Co určitě ocení rodiče, ale také děti při jejich vášnivém dovádění, je kvalitní zpracování zatloukacích hraček. Často se proto vyrábějí z odolného dřeva, které splňuje přísné evropské normy, a vy tak můžete mít jistotu, že hračky vydrží i silnější údery kladívkem. Dřevěné součásti i kladívko mívají zaoblené tvary a jsou natřeny kvalitními, nezávadnými barvami a laky, které vydrží a ochrání vaše dítě před nechtěným zadřením třísky nebo poranění o ostré hrany.

Nejoblíbenější provedení zatloukacích hraček

Asi nejběžnějším typem zatloukacích hraček jsou převážně dřevěné, ale i plastové domečky nebo desky s otvory, kam lze pomocí kladívka zatlouct kolíky různých tvarů a barev. Zatlučené části lze opět snadno vyjmout a naučná zábava dítěte tak může vesele pokračovat.

Velmi zábavnou variantou zatloukací hry jsou kuličkové zatloukačky, které mívají v konstrukci zabudovanou také kuličkovou dráhu, takže dětem přináší o to větší potěšení. Kuličky bývají různě barevné, takže se děti naučí rozlišovat barvy a určovat správné umístění kuliček do příslušných otvorů. Některé zatloukací hračky s kuličkami mají navíc uvnitř konstrukce zabudovaný xylofon a dětské hraní bude doplněno také o hudební doprovod.

Oblíbenou zatloukací hračkou se staly také korkové desky a tabulky, do kterých je možné pomocí kladívka zatlouct barevné kolíčky, různé tvary a obrázky a vytvořit tak krásné motivy a obrazce. Děti se buď mohou při zatloukání inspirovat přiloženými předlohami, nebo mohou ztvárnit své vlastní nápady a rozvíjet tak svoji kreativitu a představivost.