Značkové oblečení, kvalitní obuv, second hand

Podporujte české výrobce jednorázových nebo látkových roušek

Posted in Příslušenství.

V posledních několika měsících se nám náš šatník rozšířil o nový "módní" doplněk. Jsou jím jednorázové nebo látkové roušky, nano roušky a respirátory. Přestože byl v jarních měsících loňského roku těchto ochranných pomůcek nedostatek, dokázali jsme si poradit a vyrobit obrovské množství roušek látkových.

rouška

Dnes už naštěstí není nouze o roušky jakéhokoli typu a i respirátorů je dostatek. Přesto bychom neměli zapomenout na to, že bychom měli raději podporovat české výrobce roušek. Proč si kupovat roušky z ciziny, když těch našich českých je taky dost? Obzvláště v téhle těžké době bychom měli podporovat a upřednostňovat spíše naše vlastní výrobce než ty zahraniční.

Současná kapacita výroby roušek a respirátorů je tedy velká. Např. před pandemií koronaviru se v naší republice vyrábělo 200 tisíc respirátoru za měsíc, dneska je to mnohonásobně více - za měsíc se vyrobí více než 8 milionů respirátorů. To je 40 krát více. I roušek se před začátkem pandemie vyrobilo jen několik miliónů kusů, dnes už je to několik desítek milionů kusů. A to se počítají jen roušky vyrobeny různými firmami. Nejsou sem započítány roušky, které si lidé doma sami podomácku vyrobí. Podomácku vyrobené roušky lze ještě vylepšit, pokud obsahují kapsu, do které je možné vložit nanofiltr. Ten významně zvyšuje účinnost roušky a dokáže lépe ochránit jejího nositele.